BIBLIOTHECA HEROICA :

Zde jsou umístěny pouze obsahy epizod (jak ze série XENA: Warrior Princess, tak HERCULES: The Legendary Journeys), ve kterých se Hudson objevuje. Po kliknutí na obrázek se dostanete k obsahu epizody. Číslo uvedené u názvu epizody určuje sérii, ve které byla natočena a pořadí epizody v sérii.

"... arma non servant modum..."
- Lucius Annaeus Seneca -

  TRANSCRIPTS   < < < Seznam českých transkriptů   
Callisto #1-22   Callisto
Xena musí svést bitvu se svou vlastní minulostí, která se náhle objevuje v podobě válečnice zvané Callisto. Ta přichází, aby pomstila Xenou kdysi dávno spáchaný a dnes již zapomenutý zločin na své rodině.
Return of Callisto #2-05   Návrat Callisto
Přestože je Callisto uvězněná, díky nedbalosti stráží se jí podaří utéci z trýznivého vězení. Znovu napadne Xenu, ale tentokrát zvítězí. Nechá jí však žít, aby mohla trpět jako ona, až jí Callisto připraví o všechny její blízké.
Intimate Stranger #2-07   Cizinkou ve svém těle
Callisto je v Tartaru, ale s Áreovou pomocí se dostává do Xeniných snů. V nich donutí Xenu přiznat vinu za její smrt, a tak se Callisto dostává zpět do světa živých, avšak v Xenině těle. Další kolo jejich boje může začít.
Ten Little Warlords #2-08   Deset malých náčelníků
Xena, jenž je stále uvězněna v Callistině těle, potkává božství zbaveného Área. Dostává pozvánku na turnaj deseti nejlepších válečníků, kde vítěz obsadí trůn boha války. Aby Xena získala opět své tělo, dopomůže Áreovi získat svou moc zpět.
A Necessary Evil #2-14   Nevyhnutelné zlo
Xena osvobozuje Callisto z uvěznění v Labyrintu bohů, kde ji zanechal Herkules. Žádá jí o pomoc při zneškodnění amazonky Valesci, která se stala bohyní. Při souboji Valesce vypadne ambrosie, Callisto ji pozře a stává se bohyní.
Maternal Instincts #3-11   Mateřské instinkty
Naděje osvobozuje Callisto ze zajetí pod lávou a prozrazuje jí Xenino velké tajemství, Xena má syna jménem Solan. Xena se nyní musí hodně snažit, aby Naději a Callisto zastavila. To se jí však úplně nepodaří.
The Bitter Suite #3-12   Hořká suita
V této muzikálově laděné epizodě sledujeme hořké vyvrcholení konfliktu mezi Xenou a Gabrielou. Po vzájemném zabití se obě probouzí v Ilusii. Xenu uvítá Callisto, Gabby Joxer. Zde pomocí písní a iluzí dostávají šanci se opět usmířit.
Sacrifice #3-21   Obětování
Callisto napomáhá při znovuzrození Naděje, zlé dcery Gabriely a Dahoka. Xena spolu s Gabrielou se tomu snaží zabránit a navíc ještě zachránit Gabrielinu přítelkyni Serafínu. Zasáhne však Áres a odnáší Naději do Síní války.
Sacrifice II #3-22   Obětování II
Naděje se znovuzrodí a vypadá stejně jako Gabriela. Xena ji napadne, ale Callisto jí stihne odnést pryč. Naděje se snaží získat nůž s Laní krví, k vybití olympských bohů. Callisto škádlí Xenu, ale to se jí nakonec nevyplatí.
The Ides of March #4-21   Březnové Idy
Callisto po své smrti přežívá na místě plném ohně a síry. Dostává nabídku jak se odtud dostat, musí dopomoci Caesarově impériu k moci a samozřejmě mu předhodit Xenu. Caesar vypisuje na Xeninu hlavu odměnu.
Fallen Angel #5-01   Padlý anděl
Callisto je nyní pekelným démonem a provede útok na duše mrtvé Xeny a Gabriely. Xena teď musí zachránit Gabrielu, kterou Callisto unese a jěště se pokusit vrátit své duše do svých mrtvých těl a tím i o jejich znovuoživení.
Seeds of Faith #5-09   Zrnka víry
Začíná Soumrak bohů. Callisto se zjevuje Xeně a oznamuje jí, že její nenarozené dítě bude znamenat konec starého světa. Áres se pokouší zachovat starý řád a vrhá se do bitvy proti Xeně.
Surprise #3-12   Překvapení
Héra nabídne Callisto den života a možnost nesmrtelnosti, když jí pomůže zbavit se jejího nevlastního syna Herkula. Callisto navštíví jeho rodinu a podá jim jed. Donutí tak Herkula, aby s ní šel do Labyrintu bohů, kde je na něj nachystaná past.
Armageddon Now #4-13   Armagedon
Naděje znovu dopomáhá Callisto na svobodu. Má pro ní zvláštní úkol, zabránit v minulosti Herkulovu zrození. Callisto se spolčí s Áreem s otvírají bránu do paralelního světa, kde získávají krev Zlaté laně. Pak je poslána do minulosti splnit poslání.
Armageddon Now II #4-14   Armagedon II
Callisto se i přes Iolaovu snahu podaří zabít Alcménu, Herkulovu matku. Callisto se přesouvá v minulosti do času, kdy právě Xena plánujeútok na její ves. Snaží se zachránit svou rodinu, ale vše dopadne trochu jinak, než si původně přála.
Yes Virginia, There is a Hercules #4-15   Ano Virginie, to je Herkules
Tento díl se odehrává v současném L.A. Po ranním zemětřesení se hlavní producent dovídá nemilou novinu, Kevin Sorbo zmizel. Je svolána schůze celého štábu, kde se řeší co dál. Je rozhodnuto o nalezení nové tváře pro Herkula.
For Those of You Just Joining Us #5-09   Pro ty, kdo se na nás dívají poprvé
Další díl z L.A. v současnosti. Šéf studia je zklamán posledními zápletkami a požaduje radikální změnu, jinak je rozhodnut natáčení zrušit. Štáb odjíždí do přírody, kde snad přijde na nový nápad. A ten se dostaví, Iolaos musí zemřít.