HISTORIA:

"You shall know nothing if you have not known everything"
- Donatjen-François de Sade -

HISTORIA
XXVI. XII. MM E.H.
- Minule jsem slíbil dokončení té povídky, no a už je tady /Noc v hospodě/. Tak si ji užijte, páč je to to nejdelší, co jsem zatím přeložil. A opravdu si příště rozmyslím, než zase půjdu do takovýhleho kšeftu (aniž bych si vzal brokovnici). Ale nemusíte zoufat, díky Dáše (taková ta samička co chodí na srazy, kdo jí chce poslat milostný mail může sem > DagmarV@atlas.cz) jsem se dozvěděl o zajívavé sajtině se zajímavým obsahem, který by vás (i mně) mohl zajímat. Takže i příští rok bude co překládat.
XVII. XII. MM E.H.
- Protože dnes máme Saturnálie, tak se to musí nějak oslavit. A není nic lepšího, než pořádná povídka. A protože je lehce delší než obvykle, tak ještě není celá (nejsem překládací automat). Ale neklesejte na mysli (ona vám to vyčíslí...), páč její dokončení se zcela zaručeně zhmotní do konce milénia (toho křesťanskýho, páč podle pořádnýho od Římanů byste si museli ještě párset let a ještě nějaký drobný počkat). Čtěte zde: Noc v hospodě.
X. XII. MM E.H.
- Díky SeXeně přibyl český transkript k "Return of Callisto" a od Jirky Schovance jsem vyloudil i transkripty k "Intimate Stranger" a "A Necessary Evil". Vše najdete zde Czech Transcripts. No a ještě abych to měl z krku, tak jsem si doplnil všechny anglické transkripty.

- A díky mé zálibě v krvi jsem si vytvořil i takový trochu více krvavý wallpaper se samičkou Alti > Her Ghost in the Blood.
III. XII. MM E.H.
- Dnes je to jen nový díl komixu XENOMASO, viz /CRUDELITAS VINCIT/.
XXVI. XI. MM E.H.
- Po uvedení nových Hudsoniných fotek na netu, jsem nelenil a přidal již čtvrtou galerii jí zasvěcenou /HUDSON LEICK GALLERY 4/.

- Na SeXenin námět byl stvořen další díl komixu /CRUDELITAS VINCIT/.
V. XI. MM E.H.
- Po jemnějším SeXenině upozornění jsem opravil runtime error vyskytující se na wallpaperu Alti (která není Stornovačka Národů /Destroyer of Nations/, ale jen Kardiovaskulární Systém Temnot /Heart of Darkness/). Tak tedy opravená verze je zde BW-Alti.jpg.

- No a ještě přibyl novej komix /CRUDELITAS VINCIT/.
XIII. XI. MM E.H.
- Po delší době se opět objevila další lechtivá povídka, jejíž název zní Přítelkyně v cizím těle.
V. XI. MM E.H.
- Rozjeta nová série wallpaperů v Black & White designu, zatím dostupné jsou Callisto, Xena, Alti a Gabucha /BLACK & WHITE WALLPAPERS/.
XXIX. X. MM E.H.
- K wallpaperům přibyly další přírůstky, 2x Hudson Leick /CALLISTO-HUDSON LEICK WALLPAPERS/ a 1x Reneé O'Connor /XENA & STUFF WALLPAPERS/.

- Drobná grafická úprava sekce s obsahy dílů /BIBLIOTHECA HEROICA/.

- Předělání průvodce pro nově příchozí /GUIDE/.
XXII. X. MM E.H.
- CALLISTO GALLERY 5 byla doplněna o 6 nových obrázků v Hi-Res kvalitě.
XV. X. MM E.H.
- Páč se na netu objevily nové obrázky Hudson z různých conů (a je jich dost), tak jsem ty nejlepší asimiloval a doplnil nimi moji galerii /HUDSON LEICK GALLERY 2/ a /HUDSON LEICK GALLERY 3/.
- Drobný up-date linků (a to nejen z důvodů nové SeXeniny adresy, ale i proto, že jsem našel i jednu pěknou novou sajtu o Hudson /Mike's Hudson Page/), sekce PORTAE AD ASTRA.
XII. X. MM E.H.
- Proběhla další ne moc veliká změna grafiky stránek (včetně několika sekcí) a na Mirkův nátlak jsem odstranil rolovací JAVA applet (štval ho server dresden-online.de), tak se to alespoň bude načítat rychleji.
- Odstranění sekce s anketami ALEA IACTA EST (usoudil jsem, že tu byla celkem na nic, takže teď už nebude zabírat místo).
- Po delší době jsem konečně zplodil zase nějaký ten vtípek v podobě komixu /CRUDELITAS VINCIT/
VIII. X. MM E.H.
- K prvnímu výročí existence těchto stránek je na dnešním menu závěrečná kapitola mé povídky Chladný třpyt půlnoční Luny, tak doufám, že to stají za to několika měsíční čekání.
XX. IX. MM E.H.
- Mezi wallpapery přibyla další Renda /WALLPAPERS/.
- Přibyly nové galerie s obrázky Callisto /CALLISTO GALLERY/ a nově zřízená video sekce /VIDEO/, kde se budou objevovat česky namluvené video ukázky s různých rolí, které Hudson ztvárnila. Prvními ukázkami jsou dvě nezapomenutelné sekvence z "kouzelného" seriálu Dotek Anděla (A touched by an Angel), kde si Hudson zahrála nezkušenou andělínu (samička od anděla) Celestu.
- A přidána již třetí (ikdyž trochu kratší) část SeXeniny povídky Troška zvrhlosti.
XVII. VIII. MM E.H.
- Zprovozněno sekundární menu bez CSS2 se správným zobrazováním pod Netscape (viz. horní část menu).
- A zase další Callisto /WALLPAPERS/.
XII. VIII. MM E.H.
- Ooops! I did it again. Dnes je to wallpaper s Xenou, tentokráte trochu exotičtější /WALLPAPERS/.
XI. VIII. MM E.H.
- Přibyly nové galerie s obrázky Callisto /CALLISTO GALLERY/ a Hudson /HUDSON LEICK GALLERY/.
- A ještě jeden wallpaper s Hudson /WALLPAPERS/.
IV. VIII. MM E.H.
- Po úspěšném upgradování svého grafického editoru (z Corel PhotoPaint7 na PhotoPaint9) se s novými možnostmi objevily i nové wallpapery /WALLPAPERS/.
XVII. VII. MM E.H.
- A opět díky Jadrovi /Xena's scrolls/ se ke mě dostal jeden pěkný videostream s Hudson Leick (taková ta hezká "po desáté večer scéna") Denial.
XVII. VII. MM E.H.
- Díky Jadrovi /Xena's scrolls/ jsem mohl doplnit chybějící začátek transkriptu k dílu HTLJ Render unto Caesar.
- Rozběhnuta snad už finální verze scriptu zobrazujícího starořímské datum (totální optimalizace zdrojového kódu (při stejných funkcích zkrácen o 60%) a plná podpora pro Netscape).
Jeden bug: jak jsem teď předělal menu do CSS, tak jsem se nějak vysral na Netscape a tam to trochu blbne, takže vim o tom a časem to opravim.
XV. VII. MM E.H.
- Tak konečně přibyla i jedna Renda /WALLPAPERS/.
- A sakra, už zase další grafický upgrade menu. Nyní jsem si trochu zařádil s CSS styly, takže jeho nádheru si plně vychutnají pouze surfaři s MS IE 5.
- BTW, když už jsem v tom řádění, tak jsem si založil ještě jedny stránky plné samiček (To aby všichni nelezli jen k Jardovi na Xena's scrolls). Kdo má zájem, nechť se jukne sem > > > ReMortician's Underworld of Females.
VIII. VII. MM E.H.
- A ještě jeden update wallpaperů /WALLPAPERS/. Tentokrát přibyly nějaké walls s Callisto a aby ostatní neplakali, tak i pár walls Xeničky jablíčka a Gábinky sluníčka.
- Přidána třetí kapitola povídky Chladný třpyt půlnoční Luny.
XXIX. VI. MM E.H.
- Přidány nové (a osobně si myslím, že vemli cool) wallpapery Lucy Lawless. A protože jsou až moc komerční, tak jsem předělal i ty s Hudson, aby nevypadaly tak suše. No a když už jsem byl v tom, tak vzniklo ještě pár wallpaperů s Callisto. Vše ke stažení tady: WALLPAPERS.
PS: Až se mi podaří sehnat nějaké kvalitnější obrázky Renee O'Connor, objeví se i její wallpapery. Nebo pokud má někdo doma nějaké obrázky, ze kterých chce mít takový komerční wallpaper, ať mi to pošle a já z toho něco sesmolim.
XXVI. VI. MM E.H.
- Připojena druhá část SeXeniny povídky Troška zvrhlosti.
XXII. VI. MM E.H.
- Přidáno několik wallpaperů Callisto a Hudson (no a pro xenofily a gábinofily i po jednom wallpaperu Xeny a Gábiny). Vše vlastní výroby. Ke stažení zde: WALLPAPERS.
XII. VI. MM E.H.
- Další menší grafická úprava úvodní stránky a menu.
- Rozsáhlejší optimalizace zdrojových kódů stránek, takže teď by se měly loadovat rychleji.
- Vymazání neplatných odkazů a přidání nových v sekci PORTAE AD ASTRA.
- Přidána druhá kapitola povídky Chladný třpyt půlnoční Luny.
VI. VI. MM E.H.
- Druhé a závěrečné přepracování scriptu zajišťující zobrazování komixů v sekci CRUDELITAS VINCIT, původně jsem ho napsal pro Jardu /Xena's scrolls/ na zobrazování jeho samiček v Babe of Week, ale když už ho mám, tak ho taky použiju.
XXX. V. MM E.H.
- Uvedena úvodní kapitola k povídce Chladný třpyt půlnoční Luny.
XXIII. V. MM E.H.
- Přepracován script zajišťující prohlížení obrázků v sekci CRUDELITAS VINCIT, vzhledově se nic nemění, pouze vnitřně, nyní se ze serveru nenačítají všechny komixy najednou, ale až tehdy, když se požaduje další. Navíc jsem ještě zvlášť oddělil první a druhou sérii. Také komixy v seznamu se nyní neotvírají s tom samém framu jako seznam, ale otevřou se v novém samostatném okně o velikosti obrázku.
- No a ještě jsem aktualizoval odkaz na Vojtovy stránky.
XVIII. V. MM E.H.
- Speciální reportáž z úterního srazu aneb fanoušci Xeny úplně nazí, k přečtení zde S.P.Q.X.
XVI. V. MM E.H.
- Díky Mirkovi, který mi poslal jeden zajímavý obrázek, se i vy nyní můžete pokochat screenchoty z postelové scény z filmu Denied, kde Hudson nemá na sobě zhola nic, viz zde SeXena: Warrior Pussy.
- Přeprogramován script obstarávající starořímský kalendář, nyní zobrazuje původní zápis data ve formě po zavedení Iuliánksého kalendáře a navíc zobrazuje i některé starořímské svátky (jsou-li aktuální) (pokud jeho zápisu někdo nerozumí (což by se mohlo vyskytnout), nemusí mít strach, protože brzy zpracuji nějaké informace o jeho principu.).
IX. V. MM E.H.
- Uvedena povídka nesoucí název Oheň a led.
- Zprovozněna taková interaktivní vychytávka s message boxy v sekci MEUM OMEN (je to v Javascriptu, takže by to mělo chodit i pod Netscape).
- Taky se objevily dotazy kritizující latinské uživatelské rozhraní (hlavně jeho nesrozumitelnost (což opravdu nechápu, protože já tomu rozumím :-))), takže byly k němu přidány české nápovědy.
- A na závěr trochu smutnější zpráva. Z časových důvodů dočasně pozastavuji zpracovávání českých transkriptů, ale neděste se, není to na pořád.
II. V. MM E.H.
- Doplněn transkript k HTLJ For those of you just joining us.
- Uvedena druhá řada komixu XENOMASO, viz sekce CRUDELITAS VINCIT.
XXVIII. IV. MM E.H.
- S laskavým SeXeniným svolením uveden její druhý počin, první díl povídky nesoucí název Troška zvrhlosti, lze ji také nalézt na jejích Českých Xenerotica stránkách (odkaz v sekci Portae Ad Astra).
XXV. IV. MM E.H.
- Dodán transkript k dílu HTLJ Darkness Rising, dále přidán transkript k dílu XWP Callisto.
XX. IV. MM E.H.
- Dokončena vnitřní transformace stránek a odladění všech chybek (pokud na nějakou narazíte, tak mi dejte vědět, nemusí se totiž jednat o uměleckou chybu).
- Znovuobnovena kompatibilita s Netscape (kterou jsem si rozházel vlastní blbostí).
- Přepracován vnitřek fragmentu na Czechxena Web Ring, takže teď už chodí v naprostém pořádku.
XVIII. IV. MM E.H.
- Dodán transkript k dílu HTLJ Somewhere over the Rainbow bridge (tentokrát jsem nezaspal, takže je úplný).
- Abyste jsi nemysleli, že ty ankety v sekci Alea Iacta Est nesleduji, tak jsem se podle nich tentokráte řídil. Na plné čáře vyhrává Xena, tak ji tu tedy máte v povídce Přítelkyně, protivnice, milenky.
XIV. IV. MM E.H.
- Přidán ke stažení prográmek v OpenGL Inside OpenGL, informace o instalaci jsou přiloženy spolu s programem.
XI. IV. MM E.H.
- Dodán transkript k dílu HTLJ Norse by Norsewest.
IV. IV. MM E.H.
- Po menším zdržení konečně uveřejněna má vlastní povídka Nebesa roztržena ve dví
- Přidán transkript k dílu HTLJ Render unto Caesar.
- Opraveny chyby ve jménech v transkriptu Genies and Grecians and Geeks, oh my!.
XXIX. III. MM E.H.
- Z nekonečných dimenzí internetu se tunelovým jevem zjevil další fake a to dokonce samotné Lucy Lawless, ale není nic pro děti (věřte mi, já to viděl a vim o čem mluvím).
XXVIII. III. MM E.H.
- Dodán transkript k dílu HTLJ Genies and Grecians and Geeks, oh my!.
- Ukončena první série komiksu XENO MASO, uveřejňování druhé série začne od II. V. MM.
- Na internetu jsem objevil další fake, tentokrát Renee O'Connor.
Mea Culpa: moc se omlouvám, ale ještě jsem tu povídku nestihl, takže příští týden, určitě.
XXII. III. MM E.H.
- Celková změna vnitřní struktury stránek a započato sjednocování grafického rozhraní jednotlivých sekcí. Bude to nějaký čas trvat, takže nepropadejte panice, pokud něco nebude fungovat tak, jak má. Během čtrnácti dnů by mělo být už vše zase v pořádku.
- BTW, ještě jsem přidal sadu Woknous-ikon s XWP motivy do sekce EPISTULAE MORTIS
.
XIV. III. MM E.H.
- Doplněn obsah dílu Seeds of Faith.
- Přidání odkazů na zahraniční stránky čistě o Herkulovi,viz. sekce PORTAE AD ASTRA.
- Přidána stránka s českými transkripty, viz. Czech Transcripts, umístěno v sekci BIBLIOTHECA HEROICA.
- Přidáno několik wallpaperů s Xena motivem do sekce EPISTULAE MORTIS.
- A na závěr ještě jedna krátká zpráva: Někteří z vás již možná (ne)trpělivě očekávají uvedení mé vlastní povídky Nebesa roztržena ve dví, kterou jsem avizoval na stránkách SeXeny. Došlo k menšímu zdržení, takže by se měla objevit až příští týden (nejpozději do 14-ti dnů).
VII. III. MM E.H.
- Drobná kosmetická úprava úvodní stránky, byla přidána česká i anglická transkripce k dílu Surprise.
XXI. II. MM E.H.
- Další aktualizace českých odkazů v sekci PORTAE AD ASTRA.
- Překompilována další povídka Magické Oko.
XI. II. MM E.H.
- Aktualizovány české odkazy v sekci PORTAE AD ASTRA.
XXV. I. MM E.H.
- Zveřejněna povídka Vítězný duch.
XII. I. MM E.H.
- Asimilována další povídka Poklad.
X. I. MM E.H.
- Přidány odkazy na dikuzní fórum a email konferenci do sekce PORTAE AD ASTRA.
- Přidán obsah dílu Fallen Angel.
- Zkonvertována další povídka Obětí Hry.
- Up-gradováno grafické rozhraní sekce VENI, VIDI, FUTUI.
IV. I. MM E.H.
- Dodán obsah dílu The Ides of March.
- Zavedena nová sekce CRUDELITAS VINCIT, ve které se nachází komix XENO MASO (předpokládan týdenní update).
- Přidány obrázky k anketě v sekci ALEA IACTA EST.
- Zveřejněna první česká povídka Ve třech.
XIII. XII. MCMXCIX E.H.
- Zkonvertována další povídka Pravda či výzva.
VI. XII. MCMXCIX E.H.
- Doplněn obsah dílu A Necessary Evil.
- Updatován obsah sekce MEUM OMEN.
I. XII. MCMXCIX E.H.
- Dodána druhá povídka Kapky deště.
XXV. XI. MCMXCIX E.H.
- Přidány loga Callie Inside ke stáhnutí, sekce EPISTULAE MORTIS.
- Přidány obrázky k epizodám For Those of You Just Joining Us.., Sacrifice I a Sacrifice II.
XXV. XI. MCMXCIX E.H.
- Dodána první nemravná povídka Callisto: Vzpoura.
XXII. XI. MCMXCIX E.H.
- Doplněn obsah dílu Ten Little Warlords.
XVII. XI. MCMXCIX E.H.
- Provedena kompletní gramatická korekce textu, veškeré ostatní chyby jsou čistě uměleckým záměrem a nelze je považovat za lingvistickou nevyspělost či dokonce za mentální zaostalost autora.
- Dále byla up-gradována grafická úprava stránek.
X. X. MCMXCIX E.H.
- Doplněn nový interface s framy (ver. 2.0) a zlepšena grafická úprava.
XXX. IX. MCMXCIX E.H.
- Inkarnace těchto stránek (ver. 1.02) do Světové Široširé Pavučiny (World Wide Web)