HISTORIA:

"You shall know nothing if you have not known everything"
- Antoaine Donatjen-François de Sade -

III. III. MMIV E.H.
- Já vás všechny tak nenávidim, viz S.P.Q.X.
I. III. MMIV E.H.
- AVE IUPPITER OPTIMUS MAXIMUS!!!
XXVIII. II. MMIV E.H.
- Chachachá! BAF SE!!! (SE, tj. Secondary Edition a ne že jsem udělal z baf zvratné sloveso. no i když.) V pořadí již druhé jedinečné zhodnocení dle toho samého pořadí již druhé epizody šesté série XWP je tu, tak si ho užijte, viz S.P.Q.X.
XXV. II. MMIV E.H.
- "Ne! Počtejte přeci, já stále ještě žiji! Teda aspoň myslim, že jo. Trochu."
- Tak se nám rok chýlí ke svému konci (samozřejmě že ten opravdový, římský) a je čas zas s něčím/někým zúčtovat. Dvojčata u si vesele hrají v betonovém nebi, dihjad si hraje prozměnu v nebi blízkovýchodním a hillbilly boy Chorche DablJů&JednoHelé Bush si hraje v nebi pozemském, kde se považuje a za Pána, nikoli Prstenů, ale světa. Ale tím si nebudem dnešní pěkný zimní den kazit a hned se dostaneme k tomu, vo co tu vůbec de. A jde tu o hodně, jde to o to, že právě bylo něco spácháno a to něco nás vás právě teď bafne. Tak se připravte... BAF!!!
Dobrý co? Ale to BAF! ještě pokračuje v podobě zbrusu nového a jedinečného zhodnocení první epizody šesté série XWP. Tak kdo má odvahu, nechť klikne tuna S.P.Q.X.
XI. V. MMIII E.H.
- Takže, konečně jsem opravil odkaz na Boriadův wallpaper ze série Black & White.
- Za druhé: HAPPY BIRTHDAY HUDSON!!! (jak jen sem mohl zapomenout, bylo to před dvěma dni).
- No a do třetice: na požádání od samotného M.O'Lira sem teda frkám banner na XenaFest 2003
XXIII. III. MMIII E.H.
- Ohóó!!! Tak jsem si všiml, že nový rok už je dávno za námi. A tudíž je i nejvyšší čas poslat naši Vaši "všemi" milovanoul paní Reneé do věčných prdelí. Tak tedy, voi'la a paní Reneé je fuč. No a aby to nebylo polovičaté kouzlo, tak vám ještě naservíruju zbrusu nový wallpaper ze série Black & White a to pana xenonabíječe a xenooplodňovače Boriada.
I. III. MMIII E.H.
- AVE IUPPITER OPTIMUS MAXIMUS!!!
Tak tu máme další pořádný (starořímský) Nový rok, takže mi všichni můžete poslat kilo.
XIV. XII. MMII E.H.
- MERRY CHRISTMASSACRE!!! Tak se nám jeden po***nej rok slozil s druhym a máme tu po***nou zimu. A když je vše tak pěkně na h***o, tak jsou tu ještě padající Gabrielky, aby vám ty depky řádně osladili!!!
XI. XI. MMII E.H.
- Po mnoha a mnoha četných a četných připomínkách a připomínkách na mou neschopnost dokončit reportᎠna již loni proběhlý Zí Ívlkon 2001 sem se teda dostatečně vyexcitoval a vyplodil pokračování. Tak tady to máte a nebrečte, sami jste si to zavinili, EvilCon 2001. A jestli mě budete ještě chvíli s***, tak přibude i den závěrečný.
X. XI. MMII E.H.
- Zase update, já se ale činím... hmmm. Dnes tu máme další wallpaper ze série Black & White a to rovnou jednu z nejbožštějších ZlosobTM, bohyni Athénu.
VI. XI. MMII E.H.
- Aktualizovány všechny české odkazy do stavu "zas o něco blíže skutečnosti", viz sekce PORTAE AD ASTRA
IV. XI. MMII E.H.
- ad 1: Veliký heil Vám všem! Já jsem tu ještě a nadále vás hodlám otravovat. Jinými slovy, série mých internetových přesunů pokračuje a pro tentokráte tu máme zastávku www.webzdarma.cz.

- ad 2: A aby se taky něco událo, tak vám přináším lásku... věřte v Eliho a milujte se... a taky ještě novou povídku autorské dvojce Viktoria Rojanová + George Lonef Manhattan 1946. Nepřímé pokračování vynikající epizody "The Xena's Scrolls" avšak s mírně erotickým nádechem.
IX. V. MMII E.H.
- HAPPY B-DAY HUDSON!
Právě před 33 lety se v Cincinnaty (Ohio-USA) narodilo takové pěkné, usvěmavé a velmi šikovné blonďátko.
I. III. MMII E.H.
- AVE IUPPITER OPTIMUS MAXIMUS!!!
máme tu pořádný (starořímský) Nový rok, takže všem nejvypečenější zábavu:( huh huh
XVI. II. MMII E.H.
- na následky smrtelného úrazu zemřel herec Kevin Smith (Áres) [pláč :(((]
XXI. XII. MMI E.H.
- Tak abyste od mně měli na tyhle obludný svátky taky ňákej dáreček, tak vám tady servíruju jednu hodnou dublérku z paralelního vesmíru Rednu. [Beckyin smích] BTW, pokračování reportáŽe z EvilConu bude zejtra.

- Jo, a taky jsem se na Internet Movie Database dočetl jednu veselou zprávu: Hudson Leick má novej film zvoucí se Cold Heart. Režíroval to prej ňákej Dennis Dimster a dále v tom hrají Natasja Kinski, Jeff Fahey, Josh Holloway a Bob Sattler. A ještě jedno, má to index R za násilí a sexuální scény, tak doufám, že to bude aspoň něco zajímavého a ne jako obvykle nudné béčko.

- No a na závěr. Kubulla tvrdí, že Hudson má i další novej film, zvoucí se Several Devils. Zatím se nikde nic neobjevilo, takže si počkám, co se z toho vyklube.
XVII. XII. MMI E.H.
- VIVAT SATURNALIA!
AVE SATURNUS OPTIMUS!


Já, Ammun-Ra-Mort-Kheti-Nephren-Ka Augustus Caesar Vám jménem Senátu a lidu Římského přeju Veselé Saturnálie a spoustu radosti a orgií. Řím Vás má rád! Řím je ta cesta!
X. XII. MMI E.H.
- BTW, všimli jste si, že jsem zase přesunul sajtu? Pěkné, že? (Ne že by mně HOST.SK sral, to ne, ale už mně jeho závratná rychlost přestala finálně bavit) Tak teď už se snad zase na delší chvíli usadím, páč server HYPERLINX.CZ se tváří vcelku důstojně.

- Jééé! První část vypečené reportáŽe z EvilConu2001 je už v S.P.Q.X.. Radost? A další budou brzy (aspoň doufám) následovat.
VIII. XII. MMI E.H.
- Dneska to vezmu letem světem: Recenze na EvilCon 2001 snad už zítra (rozepsaná je, jen ji dokončit)
- V sekci S.P.Q.X. se konečně (no tak mi to trvalo půl roku a co má bejt) objevila kritika na epizodu XWP518: Antony & Cleopatra.
- Do odkazů PORTAE AD ASTRA jsem hodil znovu zprovozněnou sajtu Xena Music Videos od Darth Annaud a připlác sem i ikonky na Molirovo Xena Fan Fiction a Jardovo Xena's Scrolls
- And finally: Special update and tribute to Kubulla's Kouzelná Xena, jedinečná Barbara Babcock, aneb spanilá Dorothy z veselého Mikejloidního seriálu.
III. XII. MMI E.H.
- Jen na okraj připomenu, že tento víkend proběhl EvilCon 2001 a že se nad míru očekávání vyvedl bylo nevyhnutelné. Menší reportᎠvytvořím snad v brzké době a pro zvědavce prozradím, že takovou milou nenáslilnou a rodinnou xexy záležitost byla chyba prošvihnout. Koukalo se (od Callisto přes Caligulu a Ghost in Shell az po xexy sestrihy pro jednotlive postavy XWP), ochotničilo se (nezapomenutelné scénky z XWP v "opravdu výpravných kostýmech"), pařilo se (XENA: Talisman of Fate) a multimediovalo se (kvanta obrázků a bonusově díl Akt X s Lucy Lawless). A az naprsi a uschne možná že na tuto povedenou záležitost naváže pravý nefalšovaný GoodCon (včetně Eli, Najary, hodné Callisto a Evy). Radost?
- A teď ještě takový ošklivý zlomyslný a zlý, nepěkná věc: Samičce SeXence její veselou sajtu Česká SeXena ňáký ošklivák ošklivý v sobotu hacknul a celou zničil. Bodejď by mu krkavci genitálie vyklovali a divocí psi zadek rozmrdali! To se NEDĚLÁ! KURWA! A jestli to nebylo jen čistě náhodně, tak spravedlivý trestem a mocným hněvem bude zlosoba jenž tuto nepěknost spáchala ztrestána. Taková je vůle Senátu a lidu Římského.
XXVIII. XI. MMI E.H.
- Jsem zase zpět. Radost?
- A hned na úvod vás všechny pokárám za to, že jste si vůbec nevšimli mého pondělního updatu, kdy v sekci S.P.Q.X. přibyla již sedmá epizoda mé Joxeroidní mikropovídky Odpočinek. A vůbec vás neomlouvá, že jsem o tom nikomu neřek a ani to nenapsal do updatů. Jste prostě nevšímaví a nemáte mně rádi! Styďte se, děti! Radost? [Smějící se chondrid]
- Něco nezajímavého: Trochu jsem pročistil sekci EPISTULAE MORTIS a vyházel z ní zbytečnosti, takže zbyly jen wallpapery, skiny a ikonky. Radost?
- Něco zajímavějšího: Konečně jsem se dokopal zjednodušit docela nesmyslně složitou sekci CRUDELITAS VINCIT, kterou jsem sbastlil do jediné a lépe pochopitelné stránky. A navíc jsem vyštrachal i jeden zapomenutý strip XENOMASA (ne ten pověstný s panem M., ale uplně normální), takže jsem ho hned při tý příložitosti vyplác do éteru. Radost?
- Něco ještě zajímavějšího: Páč přibylo i pár nových stránek na českém netu, tak jsem je konečně přidal do své odkazové sekce PORTAE AD ASTRA. Konkrétně Kubullovo Xenoizmo sajta a MirekJovo Joxeroidní sajta. Vím, že tam ještě nemám všechny české relevantní odkazy, ale brzy se na ně snad taky dostane. Kdyby to ňáký webmaster už nemohl vydržet, že na něj dlabu, tak ať se mi ozve a já ho přičtu ke stávajícím. Radost?
- Opravdu něco zajímavého: Jsou lidé, co pořád něco dělají a pak jsou ještě lidé, co jednou něco udělají a pak už jen obzukují. Jako třeba Hudson Leick. Od doby, co skončila s postavou Callisto v XWP, tak si ještě štěkla v pár béčkách (asi čtyřech, poslední z roku 1999) a jinak nic. Ale zato se mrcasí na každym podělanym XenoConu (zahraničnim), kde nemá na práci nic jinýho, než se každýmu idiotovi válet po stole. Důkaz zde: Hudson's Tablemania. Já chci taky, kurwa! Radost?
- A konečně fakt něco zajímavého: Jak již asi mnozí tušíte (a jak asi i mnozí na to dlabete), proběhne tenhle výkend (Definitivně odmítám psát tohle slovo s měkkém "i", protože je to přece konec týdne a ten se taky píše s tvrdým "y", a navíc se mi to s měkkym nelíbí, tvrdý je takový hezčí a veselejší. Doufám, že to i Ústav pro jazyk český vezme na vědomí a bude s tím počítat v příštím updatu češtiny.) EvilCon 2001, kde se budou dít věci (bližší info zde Česká SeXena), o kterých se každému snilo jen v těch nejtajnějších snech (namátkou třeba promítání Caliguly či premiérové paření neobvyklé multičlověčí xenaverse gamesy). No já se teda těším. Radost?
- A teď to nejzajímavější: Ví někdo z vás, proč pořád zakončuji každý odstavec otázkou Radost? Já tedy ne. Radost?
V. XI. MMI E.H.
- Díky Kubullo, díky. Tvá informace o obsahu zítřejší epizody Dr. Quinnové je skutečně nedocenitelná: 6.11.2001 ČT1 15:10 Ještě jednou, DÍKY! [Beckyin smích]
XXIX. X. MMI E.H.
- A na vědomost se dává, že v brzké době se uskuteční -ortodoxní -nefalšovaný -nóbl a hóch EvilCon 2001. Pro bližší informace sledujte sajtu Česká SeXena, kde se v novinkách brzy dočtete vše potřebné (doufám). A páč to (nejspíš) bude nezávislá-nízkorozpočtová-a-nízkokapacitní V.I.P. & DARKSIDE OF XENAVERSE & NO-GABRIELLE akce, počítejte se selekcí (tj. no Eli, no Najara, no Lao Ma, no Lila, no Eve and finally NO GABRIELLE).
- A ještě něco. Včera mi Kubulla poslal fajnovní SMSku, které jsem se vůbec nezasmál a ani mi nepřišla vtipná (nazýval mě Magdou), tak mu za ni poděkuji: Díky, Kubullo. Díky! [Beckyin smích] [Sullyho smích] [Pampalábusek odchází a drží Áreův ocásek]
XX. X. MMI E.H.
- Objevil jsem jednu velmi zajímavou sajtu ANTIKA. Doufám, že už z názvu je patrno o čem je. Je veselé, že je česká a víc než obsáhlá. Jen mně udivuje, že o Xeně ani slovo:(
XVIII. X. MMI E.H.
- A páč někdo nelení (a proto se mu i patřičně zelení) jako například pan George Lonef, může mně (jenž lení skoro pořád) podnítit k updatu třeba tím, že mi pošle další povídku do již rozsáhlé knihovny českých fanfiction. Povídka nesoucí název Víkend v LA vypráví o jedné milé návštěvě Reneé O'Connor u své přítelkyně Lucy Lawless v LA, když zrovna není Rob doma.
- A koneckonců, osůbka SeXena přestěhovala svoji Altí sajtu na jinej web, tak mi nezbylo nic jiného, než v PORTAE AD ASTRA aktualizovat její novou adresu.
VII. X. MMI E.H.
- JUCH! Pro dnešní ujuchaný den se po dlouhém čase opět dostalo na mou oblíbenou sekci Veni, Vidi, Futui. Přemilá a přehodná osůbka Viktoria Rojanová oprášila pomyslný brk a jala se stvořiti další dílko do naší nepočetné české fanfiction. Krátký příběh Návrat Xeny je vlastně alternativní pokračování XWP po šesté sérii a první díl této sedmé série tedy pojednává o Xenině návratu zpět ke Gabriele. Původní formu Whooshovského transkriptoidního lay-outu sem nechal totálně bezezměny, aby se zachovala i původní autorova umělecká myšlénka (no to je ale blábol, ale fakt jsem s tim nic nedělal).
A páč si i sameček SeXen (čtěno Vojtěch) vygeneroval ikonku, tak už ji má u mně taky, viz PORTAE AD ASTRA
XXIX. IX. MMI E.H.
- Já nejsem mrtvý! Jako například Štěpánka. Teda ona vlastně taky není mrtvá, to je jen taková všeobecně rozšířená lež, jako třeba o Elvisovi. Ale o tom se teď nebudeme dohadovat. Jen jsem chtěl naznačit, že tahle delší updatovací pauza nebyla způsobena mým úmrtím, ale mou leností. A z toho taky plyne, že nic ještě updatovat nehodlám, páč línej hodlám bejt ještě zítra. Šlus.
- No ale abyste mně přeci jen neukamenovali, tak něco málo: Páč si samička SeXenka stvořila vlastní ikonku ke svému linku v sekci PORTAE AD ASTRA, tak od nynějška budu mít u odkazů i ikonky (velikost 88x31 pixelů, formát gif), takže kdo chce, ať mi taky svou pošle, já se s nima mrcasit nehodlám. No a do druhice (to je o jedno před třeticí) jsem sbastlil všechny své mikropovídky o Joxerovi do jedné a od nynějška je můžete najít v sekci S.P.Q.X. A páč sem hodnej, tak nejspíš ještě tři přidám, ať to utvoří takovou pěknou nonalogii (a budu to mít dřív než Lucas svý Hvězdný války, he he).
XVII. IX. MMI E.H.
- Special edition update:
   Páč jsem se dostal k jistým zajímavým číslům ohledně sledovanosti všeho možného, které však nemohu uveřejnit v plném tabulkoidním rozsahu (z důvodu bezpečnosti zdroje (nechce mít vyhazof)), tak aspoň odhalím či naznačím to, co přibližně mohu. Jen předem upozornim, že teda žádná sláva to není.
   Snad ani nemusím dodávat, že XWP spadá pod seriály označené D15+, tj. pro publikum starší 15 a více let (sem patří i HTLJ, Buffy,Lovci pokladů či Sindibádova dobrodružství). Proto mně celkem zaráží, proč se Láďa Fe-man rozhodl vysílat XWP resp. HTLJ v ranních hodinách o víkendu (vesměs vždy kolem deváté), což jsou časy spíše ještě pro mladší publikum a daleko více by XWP slušel čas někdy odpoledne, ať už v týdnu (podobně jako Buffy či Lovci pokladů) nebo přes víkend (jako kdysi za dob ČNTS) a nebo v hlavním čase (jako v prvopočátcích). Nerozumným uváděním si také vysvětluji tak bídné výsledky. No, i když v tom taky nebude ten hlavní problém. No, už to nebudu více okecávat a rovnou do toho. Takže první veselou sérii (rozuměj sérii 4.) nám v průměru sledovalo něco pod 280 tisíc humánků, což je asi 3,2% TV-sledování-schopných spoluobčanů (těch je kolem 8,5 miliónu). Vzápětí uvedenou serii (sérii 5.) již shlédlo lidí podstatně méně (a já se nedivím, páč to byla blbost), jen necelé 2% humánků, čili slabých 170 tisíc (téměř polovina oproti sérii 4.). Tomuto rozdílu se není třeba divit, páč sledovanost měla mírně řečeno dost klesající tendenci:( Nejlépe dopadly díly "A Good Day", série "Adventures in the Sin Trade" a "Locked up and tied down" a naprostou katastrofou skončil díl "Livia", jenž skouklo slabé 1% lidiček (což je asi obdoba nejsledovanějších pořadů na TV3) A teď se podržte, milého Ercyla (HTLJ) nám sledovalo sice taky jen něco přes 4% (asi 350 tisíc lidí), ale zato téměř konstantně a navíc se i blýskl sledovaností hodně přes půl milionu. Což Xena ani zdaleka.
   Ale nebuďme smutní, ono ostatní blbosti zas tak lépe na tom nejsou. Tak třeba Molirovo nová obludnost Buffy nedosahuje ani sledovanosti 4. série Xeny a se svými přibližně 2,9% v o hodně lepším čase moc nepřesvědšuje o svých kvalitách (jo, musel jsem si rejpnout). A na Ercyla kouká hodně zespoda (wow! už zase). No, ale v zájmu objektivity, její sledovanost má tendenci mírně stoupavou, což Xena ne. Ale na druhou stranu, třeba zas takový Lovci pokladů strčej po prdele všechny i s navijákem. Jejich zhruba 6% sledovanosti (rovný půl miliónu) je už o něčem jiném a to v době, kdy byl ještě vysílán kolem šesté večer měl i málem milión (a ne jen u jednoho dílu) Tak tomu už říkám nášup! Ještě pro srovnámí uvedu pár jiných relací, jejichž sledovanost je už tak o něčem jiném. TV noviny na ČT1: 16%~18%, noviny na n@vě: 33%~35%, noviny na Primě: 11%~12%, hokej na ČT2 vesměs kolem 6% (no, vidíte, Lovci pokladů jsou na tom stejně jako hokejový fanoušci, hmm, že by to byli jedni a titéž?!)
   No,to je celé, co jsem vám chtěl dneska říct. Příště čumte na televizi víc!!! Nebo aspoň nečumte na něco jiného.

   PS: Malé upozornění, doufám, že tušíte, jak se měří sledovanost a taky že víte, že těch peoplemetrů tolik není, takže ty čísla jsou podle mně zatížena i dost značnou chybou a spíše než jako směrodatná je berte jako orientační.
XXV. IX. MMI E.H.
- Na dnešek jen pár formalit. Milá Osoba™ (fakt nevím jestli paní či slečna) Viktoria Rojanová mi zaslala mailík s menším gramatickým updatem všech jejích povídek, takže Vám ho téměř hned servíruju, viz sekci Veni, Vidi, Futui. A za druhé, sekce LAUDANDUS (posílání komentářů) nejevila dostatečnou potřebnost, takže jsem ji prostě zrušil, ať tu zbytečně nezabírá místo.
XXII. IX. MMI E.H.
- Po delší časové prodlevě způsobené částečně mou nepřítomností, ale hlavně zasraností společnosti NBCI, se konečně zase ocitám mezi virtuálně živými. Jak jste asi postřehli, umístění stránek bylo změněno ze ZKURWENÝCH PROSTOR NBCI na zatím pohostinné HOST.SK. Důvod je jednoduchý, prostě na server NBCI se nebylo možno už delší dobu nijak dostat, takže pro zachování stránek ani nic jiného dělat nešlo. S nefunkčností NBCI se váže i jedna velká nepříjemnost, nelze tam ani umístit odkaz, že stránka byla přesunuta právě sem, takže tímto prosím i ostratní webmastery svých sajt, jestli mě mají ve svých linkách, tak ať si můj odkaz opraví novou adresu a i ostatní, kteří mají nějaké kamarády, co mi sem lezou, tak ať si udělají nový bookmark. Předem děkuji.
- Formality už jsou z krku, tam aspoň nastíním, co se tu bude v blízké budoucnosti dít: v horizontu dnů by se měla objevit poslední recenze 5.řady XWP518 Antony & Cleopatra, rozjet by se opět měla stripová série Xenomaso, U amíků už je spousta novej fotek Hudson, takže by se měla rozšířit i galerie, popřípadě i nějaké nové wallpapery, s Dášou máme vymyšlenou i zajímavou multičlověčí hru z Xenaverse a ještě spousta dalších drobných změn. No, už se na to teda tešim. Fakt, že jo.
XIX. VIII. MMI E.H.
- Tak po takové kratší (měsíční) pauze se opět vracím mezi živé s nějakým tím updatem. To je super, co? A hnedle tu mám zhodnocení na epizody XWP521: Eve a XWP522: Motherhood, viz S.P.Q.X.
Poslední chybějící zhodnocení na XWP519: Antohy & Cleopatra snad stihnu zejtra (nebo možná i pozdějc, ale určitě o něj nepřijdete). Xenomaso taky bude pokračovat, ale až mě něco napadne (zatím jsou to samé nesmysly, já vím, že to byly i doposud, ale tyhle sotva chápu já, natož aby je pochopil i někdo jiný, takže raději počkám, až mě napadne něco smysluplného)
XVIII. VII. MMI E.H.
- Epizoda XWP520: Livia je znodnocena, viz S.P.Q.X.

pro Andulku: Tady máš kurwa update, takuž přestaň remcat, že to doprdele neupdateuju, když to kurwa updateuju. Kup si novej komp!
XIII. VII. MMI E.H.
- V S.P.Q.X. se dnes nachází jen zhodnocení na epizodu XWP519: Looking Death In The Eye. Zhodnocení na epizodu XWP518: Antony & Cleopatra přeskakuji z technických důvodů. Za prvé to bude trochu komplexnější, rozsáhlejší, profesionálnější a vůbec to bude samý nej, ale hlavně čekám na nedělní uvedení Shakespearevona dramatu Antonius & Kleopatra na ČT2 od 20:00, které k tomu bude mít také co říci. Já vím, řikáte si, co jsem to za kteréna, srovnávat klasické drama a televizní seriál, ale já jsem dost velký kretén, abych to udělal. Jak jsem řekl, bude to tak komlexní zhodnocení, které nemá v českých luzích a hájích obdoby. Prostě to bude tak skvělé, že se začne počítat doba před a po ReMortově zhodnocení Antonia a Kleopatry. A možné že vznikne i ReMortův kalendář, který nahradí, dnes již značně poupravovaný, Gregoriánský.
VIII. VII. MMI E.H.
- Po docela dlouhém zdržení způsobeném mým pracovním i zábavním vytížením dodávám do S.P.Q.X. chybějící zhodnocení k odvysílaným epizodám, konkrétně k XWP514: Amphipolis Under Siege, XWP515: Married With Fishsticks, XWP516: Life Blood a XWP517: Kindered Spirits. Zhodnocení na epizody tohoto víkendu přibudou v týdnu. Fakticky, na mně je spoleh.
XXVIII. VI. MMI E.H.
- Pro tentokráte jen další strip XENOMASO.
XXV. VI. MMI E.H.
- V S.P.Q.X. je už i zhodnocení epizody XWP513: Eternal Bonds.
XXIV. VI. MMI E.H.
- A po menším zdržení způsobeném jistými okolnostmi (stojí za povšimnutí, jak málo okolností je nejistých, ale to by bylo na delší úvahu a tak na tuhle větu raději zapomeňte) se v S.P.Q.X. konečně objevilo zhodnocení na epizodu XWP511: Punch Lines a ještě bonusové zhodnocení na XWP512: God Fearing Child.
XX. VI. MMI E.H.
- Tak trochu nestíhám, takže dnes jen nový strip XENOMASO.
XIII. VI. MMI E.H.
- A S.P.Q.X. se již nachází zhodnocení "zpěvoidní" epizody XWP510: Lyre, Lyre, Hearts on Fire.

- A další strip XENOMASO je tu, aby vám zase pěkně hnul žlučí.
X. VI. MMI E.H.
- Doplnění restíků z minulého výkendu. Zhodnocení na epizody XWP508: Little problems a XWP509: Seeds of Faith jsou již k dispozici, viz sekce S.P.Q.X.

- A do červené knihovny nestoudných povídek se dnes přiřazuje již dvacátá šestá a jmenuje se Setkání s andělem. Její autorka Viktoria Rojanová je zde už víc než známá, takže jak správně tušíte, je se na co těšit.
VIII. VI. MMI E.H.
- Po opravdu dlouhé odmluce je tu konečně update sekce S.P.Q.X. Z toho jasně plyne, že už si konečně můžete přečíst mé zhodnocení k již odvysílaným epizodám. Prozatím je to zhodnocení 2-in-1 (čili dvě v jedné) dvojepizod XWP506: Purity a XWP507: Back in The Bottle.

- A zase jeden strip XENOMASO pro pobavení.
III. VI. MMI E.H.
- A po delší prodlevě je tu další XENOMASO.
XXV. V. MMI E.H.
- V sekci S.P.Q.X. se konečně nachází zhodnocení epizody XWP505: Them Bones, Them Bones.
XXIII. V. MMI E.H.
- Třetí série stripů XENOMASO pokračuje dalším dílem.
XX. V. MMI E.H.
- Do S.P.Q.X. už konečně dorazilo i zhodnocení epizody XWP504: Animal Attraction.

- Zhodnocení na dnešní díl XWP505: Them Bones, Them Bones sice ještě nemám, ale už dopředu musím prozradit, že Jan Urbánek je génius. Hlášku "Xena je bestie. Vítej na mrchovišti." Za tu by měl dostat překladatelského Oscara, páč takovýhle skvost by nenapadl nikoho. Jan Urbánek RULEZ!!! VOTE Urbánek FOR PRESIDENT!
XVI. V. MMI E.H.
- V sekci S.P.Q.X. je konečně k nalezení i zhodnocení na epizodu XWP503: Succession.

- VIVA el ReMortician! Ano, ano. Jen mně pěkně uctívejte, páč jsem právě dokopal svou línou zadek k rozjetí třetí série stripů XENOMASO. Pro začátek trochu oddech, ale od příště už zase trochu "přihustíme".
XII. V. MMI E.H.
- V S.P.Q.X. se nachází zhodnocení k epizodě XWP502: Chakram.
IX. V. MMI E.H.
- Happy B-Day Hudson! Dneska má Hudson Leick zase (no jako každej rok v tuhle dobu) narozeniny, už jí je celých 32 podzimů, tak jako dárek má ode mně závěrečnou epizodu mikropovídky odpočinek.


Odpočinek: Byvší tam, udělavší prd (Epizoda III)
Joxer zůstal sám, ne obyčejně sám jako když v jeho dohledu není nikdo další, ale opravdu sám, kdy v celém příběhu není už žádná další postava, jen on, Joxer Mocný. Tahle samota v něm mohla klidně vzbudit pocit smutku, prázdnoty, beznaděje. Jenže Joxer tohle zažíval neustále a tak mu to ani tentokráte nijak zvláštní nepřišlo. A i teď udělal to, co vždy, urovnal si na hlavě helmu a pokračoval ve své cestě. Pokolikáté už? To netušil, ale jako pokaždé v téhle situaci, ho zžírala jedna otázka. Proč on se musí neustále plahočit po nějaké všemi zapomenuté cestě, když je dost dobrý a oblíbený herec na to, aby mu studio udělalo vlastní show? ...hladový tučňák dostal nápad. Modré nebe bylo osvícené zlatavým sluncem a sem tam se po něm přehnal menší bílý mráček. Občas bylo možno zaslechnout i křik jestřába, jehož silueta se rýsovala vysoko na obloze. Líný vítr proháněl prach mezi drobnými kameny. Callisto si naposledy prohlédla svou postavu a pro efekt si ještě přerovnala prsa v kožené vestě, aby vypadala lépe. Omočila špičku šipky ve flakónku jedu a připravila se do střehu... Joxer prováděl svou obvyklou činnost. Náhle se zasnil, jaképak by to asi bylo, kdyby mohl najednou přestal o všem přemýšlet a ponořit se do klidu nevědomý. Šipka sice nezasáhla svůj plánovaný cíl. Ale co? Joxer náhle začínal mít pocit, jak mu pomalu na mysl stoupají již dávno zapomenuté útržky jeho života. Zastavil se, aby si je mohl pořádně prohlédnout. Připadaly mu všechny známé. A aby ne, když byly jeho vlastní. Tuze se mu zalíbily, a proto se raději položil, aby se je mohl pořádně užít. Válel se na vyprahlé zemi plné drobného kamení a už dávno ho přešly myšlenky na dětství. Teď se soustředil jen na pozorování oblohy. Azurově modré oblohy s poklidně plynoucími oblaky.

- A další událost. G. Lonef, prý až ze dna šuplíku, vyhrabal další povídku Zrada a lest a tak ji sem hnedle servíruju.

- A ještě jedna událost, kurwa těch ale je. S čerstvě rozjetou pátou sérii XWP i já rozjíždím čerstvé kritiky. Takže kritika na epizodou XWP501: Fallen Angel je ve stavu - má jsoucno, viz S.P.Q.X.

- A závěrem ještě jedna radostná zpráva, od příštího týdne opět rozjíždím strip XENOMASO. Veselme se, páč první přírůstek již třetí série vás už brzy praští přes bulvy oční.
V. V. MMI E.H.
- Čtvrtá série Xeny nám skončila s dnešní poslední Epizodou XWP421: Ides of March (zhodnocení viz S.P.Q.X., ale pozor, už jsem to oddělil do vlastní podsekce, tak se nenechte zmást), což se po posledním dílu dalo čekat. A jelikož je šťastně za námi, můžeme se pustit i do jejího stručného zhodnocení, tak tedy: to nejslabší v historii XWP. Kurwa já jsem ale stručný. No nic, tak se aspoň můžeme těšit na premiéru páté série a doufat (nejspíš marně) ve změnu. Tak tedy: BATTLE ON, CHINGASOS!
IV. V. MMI E.H.
- Uno zajímavá la información: Někdo si možná všiml, že kromě seriálu Xena, existují i jiné seriály a jedním z takových non-Xena seriálů je i kanadsko-německý sci-fi seriál The LEXX. Tento vcelku pohodový seriál má dvě zajímavosti, není tam Xena, ale zato jsou tam tři pěkný samičky. No a jednou z těch samiček je taky jistá brazilská samička Louise Wischermann (vím, že to nezní moc brazilsky, ale fakt je z Brazílie), která tam paří postavu Lyekky, jakési masožravé humanoidní rostliny, která má věčně hlad. No, a teď už si jako řikáte, proč vám to tady tluču do hlavy, když to s XWP či Hudson Leick nijak nesouvisí. No protože já s webmasterem Petem její oficiální site louisewischermann.com úzce spolupracuji (jednou jsem mu něco poslal a on to zveřejnil) a teď se tam objevil můj nový wallpaper a skin do winampu. Dobrá pruda, co?
II. V. MMI E.H.
- I druhá epizoda mikropovídky Odpočinek se konečně dočkala svého uveřejnění. Tak čtěte a plačte, protože je to opravdu dojemný a srdcervoucí příběh.


Odpočinek: Návrat Kapišto (Epizoda II)
Callisto se vracela. Sama netušila, odkud že se to vrací, ale když to bylo ve scénáři, tak aby dostala zaplaceno, tak se prostě vracela... Joxer pokračoval ve své cestě. Něco pod ním křuplo. Hlemýžď neslyšně zaklel a poklidně se odebral za hlemýždím Cháronem, aby ho převezl do hlemýždího Hádu. Joxer poklidně pokračoval v cestě. Nahlédl do scénáře a pak se zarazil. Opět se rozešel. Dal se do běhu. Asi po dvou minutách přiběhl na vršek jednoho kopce a dole zahlédl černovlasou bojovnici a blonďatou nebojovnici. Zařval na ně, že se vrátila Callisto. Černovlasá bojovnice, vůbec netušila, kdo je Callisto a proč na ně nějakej šašek řve, že se vrací. A opravdu, Callisto se objevila za Joxerem. Rozmáchla se mečem a zaútočila na černovlasou bojovnici... hladový tučňák se zamyslel, jestli tolik krvavých scén může vůbec vložit do pořadu pro děti. Asi jo... střeva se vyhrnula z břišní dutiny a s plesknutím dopadla na mramorovou podlahu říčního koryta. Druhý úder a na střeva snoubící se se sotva utvořenou stolicí dopadly další vnitřní orgány - plíce, slinivka, játra, srdce, ledviny - zkrátka celej pajšl. Celý říční tok se zabarvil rudou krví a všude se objevily nenasytné piraně... hladový tučňák začal marně přemýšlet, jaké by mohlo plynout ponaučení z toho, že hlavní kladná postava je brutálně zavražděna hned před zápletkou aniž by vůbec něco učinila. Nic ho nenapadlo a tak vymyslel drobnou změnu... Černovlasá bojovnice vstala, nasoukala si vnitřnosti zpět do těla a prohodila, že si musí odskočit. Blonďatá nebojovnice se cítila osamělá a tak taky prohodila, že si musí odskočit.... hladový tučňák pochopil, že zde se mu to dostalo jaksi do slepé uličky a tak to raději ukončil.
XXIX. IV. MMI E.H.
- A epizoda XWP418: The Convert má své zhodnocení taky na světě, viz S.P.Q.X.

- Hua Hua Hua! Happymanovo mclaerenoidní autíčko udělalo BUM. Ferrari rules!
XXVIII. IV. MMI E.H.
- Epizoda XWP419: Takes one to know one už má své zhodnocení, viz S.P.Q.X.
XXVII. IV. MMI E.H.
- Po kratší prodlevě jsem spáchal zhodnocení na epizody XWP422: Deja Vu all over again a XWP420: Endgame, viz S.P.Q.X.
XXII. IV. MMI E.H.
- Včera večer mi přišel poštou ranní nový mail od G. Lonefa a k radosti všeho živého obsahoval nové fan fiction a hned v duálním zastoupení. První je kratší povídka Smír, jenž se soustředí na jednu situaci kolem nočního táboření Xena a Gabriely, které jim trochu zpestří Callisto. A druhá povídka Let opeřeného hada se opět odehrává v současnosti a kromě zpletitých vztahů mezi Lucy, Reneé a Hudson je tam cmrndnuto i menší množství aztécké mytoloie (a pozor, jak je u tohoto autora zvykem, tato povídka je zase tak trochu víc než delší).

- Jo ještě něco, páč jsem byl celej výkend ňákej línej a vygumovanej, tak zhodnocení epizod XWP418 a XWP419 bude někdy v týdnu (až pomine tvůrčí krize).
XVIII. IV. MMI E.H.
- Aby tu nebylo tak pusto, hnedle co jsem ho dopsal, přináším vám lásku, ale ne kurwa, co to melu, přináším vám předpokračování mikropovídky Odpočinek, tj. epizodu I.


Odpočinek: Bojovnice... Princezna... Tulačka... a hladový tučňák (Epizoda I)
"Bylo nebylo", začal radostně tučňák, ale v ten okamžik ho to přestalo bavit a pak jen otráveně dodal, "a zazvonil zvonec, pohádky je konec." A dál opravdu nepokračoval... Joxer přešel devatero hor, devatero dol, překročil devatero lesů a jedenáctero řek. To mu nějak nezapadalo do příběhu a tak se o dvě vrátil. Teď už mu to připadalo věrohodnější. Otřel jsi hovno z boty a zahnul do leva. Po chvilce se vrátil zpátky do záběru, ale tentokrát se vydal vpravo. Napodruhé se trefil. Pokračoval v cestě, která by mohla být jeho osudovou. Kdyby někoho býval potkal... Xena se znavená bojem a menstruací trmácela domů do Amfipolis a touhle cestou opravdu nešla. Joxer ji zdaleka minul... Lila se právě česala před zrcadlem, ve kterém jí vše připadalo nějak převrácené, a na chození po cestách neměla ani pomyšlení, ani obuv. Ji také Joxer minul... Meg se právě držela za ruku a nadávala si, že ne všechny věci, které jsou rudé a žhnoucí, musí být hodně vzrušené a připravené na sex. Obzvláště když ty věci jsou rozpálená pánev na smažení. Takže ji také Joxer minul... Nakonec minul i hladového tučňáka, který na něj z osobních důvodu čekal v kanceláři Universalu. Tučňák marně přemýšlel, proč ho napadla zrovna pohádka o člověku, kterého nikdy v životě nepotkal. Připadalo mu to celé nesmyslné. Joxer si přerovnal helmu, podrbal se v rozkroku a pokračoval v cestě.
XVI. IV. MMI E.H.
- Včera slíbené zhodnocení na epizodu XWP417: The Play's The Thing je na světě, viz S.P.Q.X.
XV. IV. MMI E.H.
- Na úvod jednu absolutně bombastickou zprávu, KONEČNĚ JSOU NOVÝ MORTICIAN. MORTICIAN RULES!!! A to ne jedny, ale hned dvoje. Teďka v dubnu vyšla jejich nová deska "Domain of Death", na které by mělo být více pomalejších riffů a žánrově by se měla pohybovat někde mezi alby "House By The Cemetery" a "Chainsaw Dismemberment" (k ní vyšla i limitovaná edice pro sběratele digipaků zvoucí se "Domain of Death Tour 2000 Advance" dostupná pouze na koncertech) a v květnu vyjde deska s názvem "Final Bloodbath Session", na které má být při nahrávání poprvé (mimo demo snímků) zůčastněný živý bubeník namísto automatu, nic bližšího o ní není dostupné, ale podle mého pozorování nejspíš půjde o přehrání starších kousků s živím bubeníkem, čemuž napovídá i jediný prewiev MP3 song k této desce, "Embalmed Alive", jehož původní verze pochází už z alba "Hacked Up For Barbecue" a i samotný název, protože song "Final Bloodbath" se nachází na desce "Chainsaw Dismemberment" (chlapy z Mortician k této desce ještě dodávají, že to bude opravdu SYROVÉ (It's gonna be raw!!!)). No, už se na to kurwa těším.

MORTICIAN - Domain of Death   MORTICIAN - Final Bloodbath Session

- A teď ještě druhá zpráva, páč jsem byl v hospodě, tak jsem stihnul jen zhodnocení Epizody XWP416: The Way, viz S.P.Q.X. Zhodnocení na XWP417: The Play's The Thing bude zejtra.
XIV. IV. MMI E.H.
- Páč jsem dneska neměl ňák náladu na psaní, tak budou kritiky až zejtra. Ale abyste nenadávali na mou lenost, tak je tu další (a závěrečné) volné pokračování mikropovídky Odpočinek (někdy v blízké budoucnosti se objeví i epizody I až III)


Odpočinek: Hledět smrti za zády do očí (Epizoda VI)
Vesničané sebrali odpočívajícího Joxera a odnesli jeho tělo za vesnici na malý hřbitov. Joxerovi to nikterak nevadilo. Ani jim nenadával. Vychutnával si ten sebevědomý klid letní noci a odkudsi z hlubin okolních lesů se k jeho uším prodralo vlčí zavytí. Vesničané položili Joxerovo značně aromatické tělo na zelený koberec nízké trávy a shromáždili se kolem něj do kruhu. Z davu vystoupil starý muž a sklonil se nad Joxera. Vytáhl z rukávu naostřený osikový kolík a s nápřahem mu ho zarazil přímo do srdce. Tedy alespoň se to domníval. A domníval se správně. Joxerovi to přišlo celkem vtipné, ale nezasmál se. Pak mu rozevřeli ústa a až k prasknutí mu je vycpali česnekem. Pořád se nesmál. Nakonec ho svázali do kozelce a oddělili mu hlavu od těla. Někde na jeho tváři se objevil úsměv. Neurčitý... Poslední lopata hlíny dopadla na jeho hrob a spokojení vesničané odešli zpět do vesnice. Joxer se pořád usmíval. Měl důvod. Oni si mysleli, že je upír. Spletli se. Joxer byl zombie. A tak všechna ta opatření proti jeho návratu byla zbytečná. Vstal a zívnul... Černovlasou majitelku kovově stříbrné obruče znovu zasvědilo na noze.
  KONEC
VIII. IV. MMI E.H.
- Epizoda XWP415: Between The Lines má své zhodnocení na světě, viz S.P.Q.X.
VII. IV. MMI E.H.
- Zhodnocení epizody XWP414: Devi se již nachází v sekci S.P.Q.X.

- Na netu jsem objevil jendu ABSOLUT COOL sajtu, ze které jsem úplně veselej. Tak abyste si taky zavařili mozečky něčím jiným, než civěním na mainstreamové seriály a trochu si pozamýšleli nad hlubšími tématy, než je "přináším vám lásku", zabruste sem a sosejte: Nietzsche's Labyrinth. Vše co kdy napsal a vše, co se kdy o něm napsalo. Ovšem v angličtině.

A aby se vám lépe začínalo (přemýšlet), menší dávka Nietzscheho na začátek:

Přehodnocení hodnot

    II.

  Co je dobré? - Všechno, co v člověku zvyšuje cit moci, vůli k moci, moc samu.
  Co je špatné? - Všechno, co pochází ze slabosti.
  Co je štěstí? - Cítit, že moc vzrůstá - že překonáváme překážku.
  Nikoli spokojenost, nýbrž více moci; nikoli mír vůbec, nýbrž válku; nikoli ctnost, nýbrž zdatnost (ctnost v renaissančním stylu, vitrú, ctnost bez moralinu).
  Slabí a nezdařilí mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim ještě k tomu pomáhat.
  Co je škodlivější, než kterákoli neřest? - Účinná soustrast se všemi nezdařilými a slabými - křesťanství ...

    V.
  Křesťanství nemá být zdobeno a fintěno: zdvihlo válku na život a na smrt proti tomuto vyššímu typu člověka, dalo do klatby všechny základní instinkty tohoto typu, vydestilovalo z těchto instinktů zlo, zlého člověka: - silný člověk člověkem typicky zavrženíhodným, "člověkem zvrhlým". Křesťanství se dalo na stranu všeho slabého, nízkého, nezdařilého, udělalo ideál z odporu proti udržovacím instinktům silného života; zkazilo rozum i povahu duchově nejsilnějších tím, že učilo vidět v nejvyšších hodnotách duchovnosti hřích, klam, pokušení. ...
Friedrich Nietzsche: Antikrist (z nedokon. díla Přehodnocení všech hodnot), 1895
VI. IV. MMI E.H.
- Slíbené kritiky jsou zde, viz S.P.Q.X. A jsou obě jak XWP412: If The Shoe Fits, tak XWP413: Paradise Found.
IV. IV. MMI E.H.
- Kritiky budou až v pátek, tak jsem aspoň vyindukoval jakéstakés volné pokračování mikropovídky Odpočinek.


Odpočinek: Započatá cesta (Epizoda V)
Joxera pomalu přestávalo bavit stále jen ležet. Jsem tu už příliš dlouho, pomyslel si. Jsem tu už příliš dlouho, pomyslelo si i jeho tělo. Kamenná mohyla se rozsypala a Joxer vstal. Část jeho těla to nepovažovala za rozumné a spokojeně odpočívala dál ve vyhřáté mohyle. Právě se stmívalo a Joxer doslat hlad. Zadíval se na první vycházejí hvězdičky a zasnil se... Po hodině cesty došel do malé vesnice. Lidé křičeli. Toho si nevšímal. Měl hlad. Vešel do taverny. Křik. Joxer si poručil mozek. Nikdy předtím si nepomyslel, že získat ho není tak lehké. Obzvláště když se lidé brání. Po jídle křik utichl. Joxer dostal znovu hlad a vypravil se prohledávat ostatní domy ve vesnici. Sotva vyšel před tavernu, promítl se mu před očima během zlomku sekundy celý jeho život. Bylo to už podruhé a tak se o to tolik nezajímal. Lehnul si na zem a odpočíval. Kovově stříbrná obruč se pozvolna přestávala chvět v dubových dveřích taverny a její černovlasá majitelka se poškrábala na noze. Svědění ustalo.
II. IV. MMI E.H.
- Páč mi včera ku mé radosti došla nová povídka, tak jí sem hned servíruju, ať si taky užijete. Jenže mně jaksi nic nenapadá, jak to uvést, tak prachsprostě zveřejním i mail, se kterým to přišlo, neb ten vysvětluje vše podstatné.

V příloze zasílám novelu Konvergence, kterou jsme původně napsali pro vlastní Xena stránky. Nevím, zda Vám bude tato povídka vyhovovat, je dosti dlouhá a obsahuje velmi málo sexu. Pokusili jsme se vytvořit příběh odehrávající se v době natáčení osmé a deváté řady XWP (k němuž pravděpodobně nikdy nedojde) a pojednávající o vztazích i erotickém napětí mezi Lucy, Ren a Hudson. Jedná se spíše o jednoduchou a málo popisnou prózu, většina informací je v dialozích. Pokud se Vám Konvergence bude zdát hloupá a nepoužitelná, hoďte ji prostě do koše:-)))
        S pozdravem     Viktoria Rojanová

Tak mně se to teda hloupé nezdá a proto je to i na téhle sajtě. Delší to sice trochu je (kdo četl moje "Nebesa roztržena ve dví", tak asi 4x delší), ale aspoň to vydrží déle. A to je pozitivní, ne?
XXXI. III. MMI E.H.
- XWP411: Daughter of Pomira je již zhodnocena, viz S.P.Q.X. Víc se k ní už vyjadřovat nehodlám.
XXIX. III. MMI E.H.
- Abych dodržel slovo, tak čtvrtek předefinovávám na začátek týdne. Máme začátek týdne a hned je tu slíbené konstruktivně kritické zhodnocení na epizodu XWP410: Key to The Kingdom, viz S.P.Q.X.
XXV. III. MMI E.H.
- Abych vám zpříjemnil čekání na kritiky, tak jsem z útrob své palice vyhrabal jakousi mikropovídku.


Odpočinek: Nutné Dobro (Epizoda IV)
Joxer se už delší dobu povaloval na vyprahlé zemi plné drobného kamení. Válel se tak už celé hodiny a soustředěným výrazem pozoroval poklidně plynoucí oblaka. Nijak ho ani nevyrušilo blízké zaskřehotání přelétávajícího jestřába. Jen ležel a snil. Nic jiného ho v tuto chvíli nezajímalo. Vůbec nebral na zřetel lehký deštík, který ho nečekaně začal skrápět teplými kapkami. Jeho pozornost neupoutalo ani zašustění přicházejících kroků po kamenech. Ležel a vlhkost se mu začínala prodírat skrze brnění. Nevadilo mu to. Už dávno přestal myslet. Nemyslel na Gabrielu, ani na Xenu či kohokoliv jiného. Teď snil o budoucnosti, ne o minulosti, a vše ostatní mu bylo jedno. Nad jeho hlavou se objevila blonďatá tvář. Callisto se usmála. Joxer si jí nevšímal. Callisto ho opatrně obešla a zvědavě si ho prohlížela. Přišlo jí k smíchu, když zjistila, že čiperní mravenci si už přes něj udělali cestičky, jako by jeho tělo byla jen další terénní nerovnost, kterých jim příroda nastražila již tisíce. Pobíhali po něm a soustavně něco přenášeli. Obratně se vyhýbali dešťovým kapkám, jako by snad dokázali předvídat kam dopadnou. Callisto sebrala ze země větší kámen a sklonila se nad Joxera. Pomalu mu ho položila na hruď a zkoumala smutný výraz jeho tváře. Když dokončila malou mohylu, pokusila se o smutný nápěv, který jako malá kdysi slýchávala zpívat staré ženy v Ciře, když vyprovázely zesnulé. Joxerovi to nevadilo, převalil se na bok a dál odpočíval pod kamennou mohylou. Callisto se ještě naposledy otočila a pak zmizela kdesi v dálce.

- BTW, tušili jste, že M.O'Lir, takový znalec polské kulturní scény, nezná kapelu VADER? To je Síla, co?
XXIV. III. MMI E.H.
- Zasvěcení již vědí, a nezavsěcení se tímto také dozvídají, že tenhle víkend jsem mimo (to neznamená jako že zešílím, ale že jako nepřítomen) a z toho plyne, že komplexní kritická analýza epizod XWP se objeví až začátkem týdne.
XVIII. III. MMI E.H.
- Včera bylo Éééénbíísíí nějak out of order (prostě totálně dojebaný), tak přináším obě konstruktivně kritické zhodnocení současně, tedy dnes. Hoď své oko sem cizinče: S.P.Q.X. A pro dnešek to je epizoda XWP409: Past Imperfect a ještě včerejší XWP408: Crusader.
XVI. III. MMI E.H.
- Není to tak dávno (necelý týden), co jsem dělal "tramtadadá..." nad tím, že už jsem na světlo česky mluvícího světa (buďme skromnější, hodně malého kousíčku světa) vypustil dvacátou povídku. Ale ještě než si člověk stačí oklepat bimbase a zapnout poklopec, už se z útrob všehomíra dere další poklad do truhlice Xenerotiky a já mohu otevřít již třetí dekameron. Samičku SeXenku navštívila múza a políbila ji (a nebo se s ní rovnou vyspala, což je pravděpodobnější) a po tomto milém zážitku nezbylo jí nic jiného, než zplodit další povídku, zvoucí se V čase začínajícího večera já spolčila se s ďáblem masturbace, která vypravuje o Altinině večerním životě (teda alespoň tohle samička SeXenka tvrdí).
XI. III. MMI E.H.
- Konstruktivní kritika na epizodu XWP407: Locked Up and Tied Down jest tu: S.P.Q.X.

- V sérii Black & White wallpaperů se objevila jako další přírůstek Velasca a snad se brzy objeví i Autolycus, Caesar a možná že i Ephiny.
X. III. MMI E.H.
- Konstruktivní kritika k epizodě XWP406: A Tale of two Muses je zde: S.P.Q.X.

- Tramtadadá, tramtadadá, má to za sebou! Tak a už je na světě 20. povídka Pochybný pár a tím pádem jsou na mé sajtě povídek už dvě desítky. A vo co 'de? Callisto, Afrodita, chrám a v něm bazének... jo a taky sex.
IV. III. MMI E.H.
- Kritiku k dílu XWP405: A Good Day si můžete přečíst v S.P.Q.X.

- Ještě něco, uagggh huahahuahaaahha, eghua#$$^%#$^$*&&^^ huh hauauha huh, Happyman nedojel, Ferrari vyhrálo!
(Toho si nevšímejte.)
III. III. MMI E.H.
- Kritika k dílu XWP404: In Sickness and In Hell se nachází v S.P.Q.X..

- Konečně jsem se dostal i k updatu sekce linků: PORTAE AD ASTRA, kde jsem přidal odkazy na Andulčinu stránku XENA GALERIE a SeXeninu Altiňáckou sajtu ALTI's Spiritual Realm.

- Závěrem dodám, že, jak pevně věřím, vám neuniklo, že jsme se o Březnové Kalendě přehoupli do nového roku a že jste do pořádně oslavili s flaškou čiré alkoholické tekutiny (např. jako já, s Absinthem).
XXV. II. MMI E.H.
- Zhodnocení dílu XWP403: A Family Affair je nasvětě, viz S.P.Q.X..

- A ještě jedna možná smutnější (pro někoho možná veselejší) zpráva, do komixové série XENOMASO byl zhotoven 44. díl a tím pádem se může konečně uzavířít II. série a jestli kdy rozjedu třetí, tak to je ve hvězdách.
XXIV. II. MMI E.H.
- V S.P.Q.X. se nachází zhodnocení dílu XWP402: Adventures in the Sin Trade II.

- Otevřte šampaňské, poražte ty nejstatnější voly, najměte si ty nejsvůdnější tanečnice, otevřete sudy s lososím kaviárem, vypusťte Krakena a oslavujte neb po mnoha měsících čekání (12, slovy dvanácti) FuckSnuff konečně dopřekládal povídku Blondýnka na černo. Ne, že by to byl tak mizernej překladatel (on umí anglicky výborně (a to doslova)), on je to jen takhle línej podělanej parchant, že mu trvá rok, než přelouská pár desítek vět. Původně měla tato povídka nést číslo 3, teď má 19. No, slovy princezny bojovnice: "That happens sometimes."
Takže alespoň stručně o co tam jde. O sex. Co? To vám nestačí? Tak dobře, Callisto se nachází ve stavu uprchlé vězenkyně z delfského vězení (viz konec dílu 'Callisto') a s bandou nájemných vrahů odpočívá ve svém novém ležení. Shodou (pro Joxera si doplňte nešťastných, pro Callisto šťastných) okolností se Joxer se svým kámošem kentaurem utáboří hned za vedlejším kopcem. No a dál si to už domyslíte nebo přečtete.
PS: Už nyní se můžete těšit (jak dlouho fakt neručím) na další FuckSnuffův překlad jednoho crossoveru XWP vs. The X-Files.
XVIII. II. MMI E.H.
- Po nových přírůstcích na konkurenčních SeXenině sajtě jsem se taky nenechal zahanbit a urychlil proces dokončení svého nového opusu zvoucího se Zpřetrhané závoje ctnosti. Jen předem upozorním, že jsem tak trochu zcela překopal svůj dosavadní psací styl, tak se nelekněte. Ještě vzkaz pro ty, jimž se to může zdát trochu abstraktní až "divné": "Smiřte se s tím."

- Jak jsem minule sliboval něco jako KATOVNU, tak jsem slovo dodržel a ode dneška to můžete nacházet v nové sekci S.P.Q.X. (viz menu v levo, hned pod Historií).
XI. II. MMI E.H.
- Tak aby dnešní update zase nevyšel na prázdno, tak jsem udělal zase nějaký skiny. A páč je jich už víc (slovy tři), už si zasloužily i vlastní sekci WinAmp Skins (není to sice Sekce1, jako ta v Brutální Nikitě, ale vykazuje to všechny známky sekce, takže to tak budu nazývat).

- Vzhledem k tomu, že od "příští neděle" začne Fe-man a jeho 'n@va vás baví' vysílat čtvrtou sérii Xeny, dá se očekávat, že se na "konkurenčních" stránkách začnou objevovat pozitivní recenze a ohlasy na ten či onen díl. Tak abych přinesl taky svou trošku do mlýna, rozjedu taky něco podobného, kde však budu daný díl rozebírat v úplně novém světle a v úplně nových souvislostech, odhodím růžové brýle subjektivní nekritismu k hlavní hrdince a novou neotřelou a možná místy i vtipnou formou podrobím daný díl konstruktivní kritice okem nezaujatým. Již příští týden, alespoň doufám, v sekci KATOVNA.

- BTW, tušil z vás někdo, že pinďour se anglicky řekne 'scrub'?
IV. II. MMI E.H.
- Pro tento dnešní melancholický zimní soumrak, jenž naše nekromantické siluety ověnčil shovívavou a rozprostřenou náručí alabastrových závojů zmírajících vloček, na nichž se i samotná Luna bledě odráží jako poslední labutí píseň před opětovným vskříšením nadvlády rozbřesku, jsem si nepřipravil pro update zhola nic. Ale abych vás (nebo alespoň někoho) úplně nezarmoutil, na rychlo jsem sesmolil skin do WinAmpu s Claire Stansfield. Až jich udělám víc (v brzké době), tak pro ně zavedu vlastní sekci.
XXVIII. I. MMI E.H.
- A protože se FuckSnuffovi poslední díl komixu nelíbil, vytýkal mu vykrádání dřívejších tématů a navíc opovrhoval frází "Callisto jedna ošklivá", tak jsem pro jistotu zplodil další díl na stejném principu (ať pochopí, že teprve třikrát zopakovaný vtip se stává vtipem) > > > /XENOMASO/. (pozn. pro jeho úplné pochopení doporučuji shlédnout jistou Gabrielinu scénu v dílu "Who's Gurkhan? (nebo tak někaj, teď si přesně nevzpomenu)" /XWP 604/)
XXI. I. MMI E.H.
- Máme tu další po***nou neděli a s ní i další up-date. Tak to nebudu zdržovat, dnes jen to jen "zase další" povídka zvoucí se /Pokrevní sestry/ ...zas je tam Xena, zas je tam Callisto, zase jsou v hospodě, zase spolu skončej v posteli, zase si to udělaj. Prostě nuda nuda šeď šeď, samý nezáživný věci. Koho by zase zajímalo, co spolu dělaj dvě samičky v posteli? Vás snad ano?!
XIV. I. MMI E.H.
- Pro dnešek je nachystán další díl stále populárnějšího komixu /XENOMASO/.

- Dále, do série Black & White wallpaperů jsem konečně přidal i Joxera (to je ten co ...s Gabrielou poskokem, nepáře se se sokem...).

- A poslední událostí dneška je přidání kontaktu na samičku Katku, autorky tohoto svérázného eposu: Xena & spol..
VII. I. MMI E.H.
- Ještě nedávno jsem zde uháněl jistou osobu, aby se mi opětovně ozvala (mail byl zaerrorovanej;-( a k mé první radosti se ve středu konečně ozvala. K mé druhé radosti se ukázalo, že tato osůbka je pohlavím samička (a ještě se sexy jménem Katka ;-O). A k mé třetí radosti příloha mailu už nebyla chybná, takže jsem obdržel i první část její povídky Xena & spol., kterou mohu konečně zveřejnit. A k mé čtvrté radosti vám mohu sdělit, že tato povídka je opravdu "vodvaz prvního kalibru", páč takovejhle nářez jsem ještě nikde nečetl. Ale zároveň bych rád upozornil, že je to až zas takovej "vodvaz", že to nemusej všichni vydejchat (obzvláště lidi s citlivějším žaludkem). Takže kdo si netroufá, ať to raději přeskočí. No a to by pro dnešek mohlo stačit.

Žádný-ani-jeden-jediný kůň nebyl zneužit během vzniku tohoto updatu.
III. I. MMI E.H.
- Po delší odmlce samička SeXena konečně spáchala třetí kapitolu své rozpustilé povídky Troška zvrhlosti.
I. I. MMI E.H.
- Další díl komixu je na světě, viz /CRUDELITAS VINCIT/.

- Do série Black & White wallpaperů přibyl jeden Áres a jedna Afrodité.
Historie za předešlý rok se nachází zde: HISTORIA 1999/2000